EVDEKALTÜRKİYE EVDE NELER YAPABİLİRİZ

#EVDEKALTÜRKİYE EVDE NELER YAPABİLİRİZ?


Yaşadığımız sıkıntılı dönemleri elbette gün gelecek geride bırakacağız ama “Amaan ne olacak nasılsa geçer” diyerek kimseyi riske atmadan bu günleri geride bırakmamız gerekiyor. Yani gideyim camide namazımı kılayım Tanrı beni korur mantığıyla gitmeyeceğiz, tanrı kimsenin pisliğini temizlemez. Bu bizim sorunumuz, insanlık için büyük bir sorun. Mesele bilinçli hareket etmek. Bu sebeple ne yapıyoruz? Tabi ki evde kalıyoruz.

Herkes sıkılıyor olabilir ama ucunda ölümcül bir risk varken sıkılmayı tercih etmek sizi en iyi sonuca götürecektir emin olun. Hem artık her şeyi evden yapabiliriz. Herkes yakınmıyor muydu “kendime vakit ayıramıyorum, her şeye zamanım yetmiyor?” diye. Bakın bunu değerlendirmek de bizim elimizde. Alışveriş yapmak için bir ay avm ye gitme ne olmuş! Artık online alışverişle her şey elinin altına geliyor zaten. Herkes herkesi bilinçlendirsin bu bir anonstur!

Gelelim evde neler yapabiliriz… İzlemediğimiz kadar film izleyip film listemizi doldurabiliriz, bir türlü vakit ayıramadığımız güzel diziler için gece maratonları düzenleyebiliriz, yok ben biraz kendimi geliştirmek istiyorum diyorsanız tüm haftanızı ya da her gün birkaç saatinizi yeni bir dil öğrenmeye ayırabilirsiniz. Bunun dışında istediğin kadar kitap okuma fırsatı bulmuşken, bir türlü okuyamadığınız kitapları okuyabilirsiniz. Yazı yazabilirsiniz mesela, kendinize özel ya da insanlarla paylaşmak istediğiniz bir blog oluşturabilirsiniz. Bu dönemde beslenmeye de dikkat etmemiz lazım, genelde can sıkıntısından kaynaklı yemeye veriyor bizim insanımız kendini. Ama kendimize sağlıklı yiyecekler hazırlayabiliriz, yemek yapmayı deneyebiliriz diye düşünüyorum sonuçta kimse aşçı olarak doğmadı yani. Ayrıca yemeyi kaçırabiliriz çok sıkıntı değil çünkü evde spor da yapabiliyoruz biz insanlar. İlla dışarı çıkmamız gerekmiyor, aç bir müzik dans et ya da aç bir video hocalar eşliğinde spor yap. Düşün, kendine vakit ayırman için fırsat var; cildine zaman ayır bakım yap. Bunları evde yaşayan başkaları varsa beraber yapman da mümkün, yalnız yapman da. Müzik dinle, olabildiğince müzik! Çünkü o ruhumuzun gıdası… Bilgisayarın varsa aç oyun oyna, zevkine göre ya da neye yeteneğin varsa. Evdekilere zaman ayır! Evcil hayvanı olanlara sesleniyorum, onlara ayırabildiğiniz kadar zaman ayırın. Çünkü hayvanlar, bu dünyayı güzelleştiren şeylerdir. Unutmadan ekleyeyim, eğer dışarı çıkmanız gerekiyorsa market için ya da başka bir şey; çıkarken bir kap yemek de dışardaki canlar için çıkarın. Onlar bizi bekliyorlar, kapınızın önüne, çöpün kenarına, işte bir yerlere yemek ve su koyun.

Alışveriş yapmak istiyorsanız da bizim gibi online alışveriş sitelerinden faydalanın. https://www.gardrops.com/Angelindukkani
Sevin, hayal edin, umudunuzu kesmeyin, kendinizi ve çevrenizi koruyun!


ŞARKI ÖNERİLERİ:
QUEEN- BOHEMIAN RHOPSODY
RAMMSTEIN- AMOUR
HAGGARD- AWAKING THE CENTURIES
THE UNDERDOG PROJECT- SUMMER JAM
OZZY OSBOURNE- UNDER THE GRAVEYARD
RHCP- UNDER THE BRIDGE
VILLE VALO- SUMMER WINE

-SON OLARAK ÜÇ TANE BONUS BAKALIM HANGİSİNİ SEVECEKSİNİZ?
CHRIS ISAAC- WICKED GAME
HIM- WICKED GAME
JOHNNY DEPP- WICKED GAME


(DİPNOT: BU KARMAŞA ARASINDA BİR ŞİİR KİTABI ÇIKARIYORUM ÇOK YAKINDA SİZLERLE DE PAYLAŞACAĞIM)