Kim Bu Billie Eilish

KİM BU BİLLİE EİLİSH?

Çıktığı günden beri kendine özgü tarzı ve duruşuyla dikkatleri üzerine çeken Billie hala gündemden düşmedi. Çok gariptir ki bana çok itici ve popüler kültür ögesi gibi gelen genç kız her yerde karşıma çıkmaya başladı ve ben de dedim ki kim bu kız yani nedir olayı?

Asi hareketleri var tarzı ve tavırları mevcut olduğu için umarım bu kadar popüler olmamıştır dedim kendi kendime. Çünkü günümüzde bir kişinin popülerleşmesi ve ya ilahlaştırılması yeteneğine göre belli olan bir şey değil ne yazık ki!


Öğrendiğimde şok olduğum şey bu kızın 2001 doğumlu oluşuydu!! Gerçekten çoğumuzdan yaşlarca küçük olması ona şans vermemi sağlayan ilk şey oldu. Genelde popüler kültür dayatmalarına karşı çok katıyımdır, her ne kadar ön yargı olsa da gördüğüm faktörler beni günümüz akımlarından oldukça soğuttu.

Takdir ettim çünkü ben 97 doğumluyum ve hayatta karşıma çıkan çoğu sorumluluk beni tedirgin ediyorken o bu yaşta kendine bir tarz oluşturmuş ve insanları bir şekilde etkilemeyi başarmıştı. Sesi ve ya müziklerine bir yorum yapmak istemiyorum çünkü benim tarzım değil, hele geçen gün alternatif rock kategorisinde ödül aldığını görünce baya bir sinirlenmiştim, o yüzden müziğine girmek istemiyorum.
Ama yaşı gereği başarısını tebrik ettim ve bir nebze de olsa kendi ön yargımı kırabildim.

Billie bana göre tam bir “Z Kuşağı”! Kendi tavırları, kendi olguları ve sanırım ne istediğini bilen bir yapısı var, neyi nasıl severse ve doğru görürse öyle yapıyor gibi.

Dönem Z Kuşağı dönemi! Öyle değil mi

Ayrıca öğrendiğime göre kronik bir rahatsızlığı da varmış sürekli olarak uğraştığı… Takıntılı tikler üzerine nörolojik bir rahatsızlık. Ve her yerde bunlardan bahsederek kendine olan özgüveni baya iyi diyebiliriz. Umarım başarılarına engel olmaz bu şey.

Ve son olarak umarız iyi işler yapmaya devam eder de dönemlik akımlar arasına girmez ve beni tekrar önyargılarımla baş başa bırakmaz.


#billieeilish