NEDİR BU FİYATLAR!!!

NEDİR BU FİYATLAR!!!

Bu yıl, özellikle bahardan yaza geçtiğimiz dönemlerde her şeyin fiyatı çıldırmışçasına arttı! Gerek yiyecek içece fiyatları, gerek mekanlardaki içtiğimiz kahveler, gerek kalitesiz kumaşlarla yapılan tekstil ürünleri… Dışarda bir mekanda oturup kahve içtiğim zaman ortalama 15tl istiyorlar, bir kahve sever olarak üzülerek söylüyorum ki bazı işletmeler o kadar kötü kahve getiriyorlar ki önüme, kahve kutusundan iki çay kaşığı kalitesiz kahve döküp içine süt karıştırıp getiriyor ve utanmadan 15tl istiyor… Gerçekten böyle durumlarla karşılaşmak beni üzüyor. Kahve aşığı bir insan olarak kahveye para harcamaya zerre üzülmem ama kalitesiz kahve asla! Büyük kahve zincirleri yıllardır on küsür civarında sattıkları o güzel kahveye millet ne laflar etti “bir kahveye o kadar verilir mi?”, “Avrupa işleri bunlar” vs. E kaliteli kahveye 10 lira da veririm 15 lirada. Peki kutusuna on lira verip bir fincan kahveye 15tl isteyenler! İşte hem kötü hizmet hem de oldukça pahalı fiyatlar. Gittiğiniz yere yediğiniz içtiğiniz yemeğin kalitesine dikkat edin. Yani sağlıklı ve kaliteli beslenmek isterken çoğu işletmede bunun tam tersiyle karşılaşıyoruz. Oldukça üzücü.

Değinmek istediğim diğer çıldırmış fiyatlı şeyler de kıyafetler!!! Ülkemiz artık dünya modasını ve gelişmelerini takip edebilen bir ülke. Her yerde mağazalar ve sayısız alışveriş merkezleri mevcut. AVM’lerdeki mağazalar inanılmaz pahalı olmaya başladı. Herkesin tanıdığı bir mağazada yüzde yüz polyester yazan bir pijama altına 100tl yazdıklarını gördüm maalesef… Hem bu kadar kalitesiz ve sağlıksız kumaşlar kullanıyorlar hem saçma sapan fiyatlara satıyorlar. Kaliteli ürün üret, kaliteli ürün sat istediğin kadar pahalı fiyatlar belirle yine bir şey demem ama bu gerçekten kandırmaca, bu tamamen insanları sömürmek!

Hem yerli hem yabancı markalar hepsi fiyatları yukarı çıkardı. Bir bikini alırken bile alt-üst çoğu yerde ayrı ayrı satılıyor. Mesela geçen gün bir siyah bikini altında 93tl yazdığını gördüm (ki ortalama kalitedeydi). Ve karar verdim artık indirimleri takip edip alışveriş yapacağım.

Siz siz olun kalitesiz şeylere devasa paralar harcamayın. İndirimleri takip edin, ihtiyaçlarınızı belirleyin. Hem yeme-içme hem moda alışverişlerinizde kaliteyi ve iyi fiyatı arayın!!