YENİ HARRY POTTER KİTAPLARI

HARRY POTTER’A EK DÖRT YENİ KİTAP

Bir zamanlar, seri bittiğinde ve son film de yayına girdiğinde izleyiciler ikiye bölünmüştü. Bİ taraf yazar J.K Rowling’in serinin devamını yazmasını isterken bir tarafta bütünlüğün korunması için “Ölüm Yadigarları”’yla final yapan serinin burda kalmasını istiyordu ve bunun daha özel olacağını söylüyordu.
Seriyle büyümüş biri olarak son filmi izlemek benim için de oldukça duygusaldı. Ve her ne kadar bittiği için üzülmüş olsam da kesinlikle ben de burda bitmesi taraftarıydım. Çok büyük bir Harry Potter hayranı olabilirsiniz, yazarı, kitaplarını ve filmlerini çok seviyor da olabilirsiniz ama bir şey var ortada bir hikaye, bir eser… Bu kitaplar yazılmış ve zamanla filmleri de çıkmış. Çok büyük bir kitleye sahip diye yıllar sonra hikayenin devamının gelmesi bana saçma geliyor. Biraz da maddi güç öngörüldüğünü seziyorum. Sonuçta bu kitaplar yazarın hayal gücüyle ortaya çıktı ve buna yıllar sonra devam bağlamak yazarın şuan ki durumu, şimdi ki düşünceleri ve birçok şeye bağlı. Yani devam eserleri sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Bu bir biyografik ya da tarihi eser değil tamamen yazarın tasarısı ve hayal dünyasıyla ilgili. Yani elbette yeni eserler de çok okunacak ve çok ilgi görecek bundan eminim. Ama bir Harry Potter sever olarak, hikaye bitti ama Harry Potter evreni bizim için hep var olacak. Bir bütünlüğün korunması ve eserin bozulmaması için devam hikayelerinin gelmesini açıkça savunmuyorum. Bu söz konusu “Harry Potter” yapıtı çok fazla hayrana sahip… Tabi sevmeyenler de var. Ama herkes sevdiği şeyleri korumak ister ya hani benim ki de öyle bir şey. Beraber büyüdüm bu seriyle o yüzden J.K’ya çok teşekkürrler.
Yapılan açıklamalara göre ilk etapta e-kitap olarak Pottermore üzerinden okuyuculara sunulacakmış. “Pottermore” internet üzerinde bulunan okuyucların- yazarın buluştuğu, içerisinde hikayeler, testler, oyunlar ve Harry Potter dünyasına dair her şeyin bulunduğu sanal evren, sanal bir platform.
Eğer yeni kitaplar bütünlüğü bozmazsa tekrar bir yazı yazıp beğendiğimi ve içeriği sizlerle paylaşırım. Sanırım kitaplar Hogwarts’daki büyücülük dersleriyle alakalı olacak. Umarım çok güzel ayrıntılara aynı yazdığı çizgiden kopmadan yer verir. Öyle olursa da seve seve kitapları övüyor olurum. Bekleyip göreceğiz…


Hogwarts'tan beklediğiniz mektubu almanız dileği ile!!!!

#HARRYPOTTER #pottermore #potterhead #jkrowling